Svatba na Mauriciu?

Ráda bych se s Vámi podělila o informace a zážitky z naší svatby, kterou jsme měli s manželem na ostrově Mauricius v dubnu 2014. Pokud přemýšlíte o svatbě v zahraničí, mohu jen doporučit. Jistě Vás jako první napadne, že nikdy nemůžete ušetřit na svatbu na Mauriciu a že je to jen pro „boháče“. Pravdou ale je, že jsme nakonec za svatbu zaplatili méně, než spousta lidí investuje do klasické svatby v Čechách. A o stresu a času stráveném přípravami svatby ani nemluvím.

Na internetu jsme si pro organizaci naší svatby vybrali společnost Modrý Mauricius http://www.modry-mauricius.cz/svatba/  Oslovila jsem spoustu společností zabývajících se svatbami v zahraničí, ale tahle mi nakonec byla nejsympatičtější, zejména po finanční stránce :-). Vyhověli všem našim požadavkům, cena byla nakonec příjemná a my plně spokojeni. Dají se určitě sehnat levnější destinace v Evropě, ale tam jste omezeni ročním obdobím, většinou jsou zde svatby nabízeny od poloviny května do září až října. Záleží na lokalitě. Avšak Mauricius, který je často přezdívaný “ostrovem zamilovaných”, se pro svatební den zkrátka nabízí. Také zde nejste limitováni ročním obdobím, ačkoli v některých měsících může byt například více srážek. A vlastně máte svatbu zároveň spojenou i se svatební cestou. Jednoduše 2 v 1. V našem případě jsme si vyloženě přáli duben a konkrétní den, jelikož jsme se v tento měsíc a den s manželem poznali. Pokud jste si vybrali jinou zemi než Mauricius, je dobré si ověřit, jestli je sňatek pro české občany v té dané zemi právoplatný! Na Mauriciu je.

Rozhodli jsme se, že se vezmeme sami 2 bez rodiny a hostů a po návratu (v létě, kvůli počasí-  asi 2 měsíce po svatbě) jsme uspořádali zahradní grilovačku pro rodinu a přátele, kde jsme promítali fotky ze svatby, pojedli a popili. A abychom se vyvarovali toho, že nám do toho začne okolí před svatbou mluvit (že to není fér, že jim to bude líto, že by na svatbě mela být rodina, ať to uděláme jinak a podobně), nikdo o naší svatbě dopředu nevěděl. Až na manželova bratra s přítelkyní pro případ, kdyby se nám něco stalo. Aby alespoň někdo věděl, kde doopravdy jsme. Ale museli nám podepsat krví, že to nikomu neprozradí :-). Odjeli jsme zkrátka na “dovolenou do Dubaje“, báli jsme se, že by Mauricius mohl být podezřelý a hned by to někoho napadlo. Vlastně jsme ani úplně nelhali, v Dubaji jsme byli, jelikož jsme tam přestupovali na další letadlo ;-). Celkem let trval asi 12hod. Když jsme se vrátili, rozeslali jsme všem oznámení, že jsme se vzali tak, jak bylo naším snem a že je zveme na “svatební grilovačku” v létě.

Organizací naší svatby jsme strávili opravdu minimum času, většinu zařídila agentura. Je dobré plánovat svatbu v zahraničí s předstihem. My začali asi 6 měsíců předem a stačilo to. Už kvůli dostupným termínům v hotelech a podobně. Myslím, že tak minimálně 3 měsíce předem je potřeba.

Článek pokračuje zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *