Asi nejkrásnějším výletem pro nás byla návštěva ostrůvku Ile Aux Cerfs na jihovýchodě ostrova. Dostali jsme ho jako pozornost k naší svatbě, ale nabízeli ho standardně na recepci v hotelu. Ráno lodí tam a navečer zpátky. Na ostrůvku jsou i restaurace a občerstvení a nádherné sněhobílé pláže. Doporučuji si to tam pořádně projít a prozkoumat. Některá zákoutí jsou vážně pohádková a můžete najít i místa, kde budete úplně sami ;-).


Botanická zahrada Pamplemousses na severu ostrova , kde je dobré si připlatit za průvodce. Asi 100MUR. Výklad byl velmi zajímavý a náš průvodce opět vtipný. Myslím, že bez něj bychom z této návštěvy botanické zahrady nic moc neměli. Viděli jsme na vlastní oči baobab, skořicovník, mandloň, nádherné vodní lekníny (Victoria amazonica), spoustu palem z celého světa, lotosové květy a další. Také krvácející strom s červenou pryskyřicí. Vzpomínám si, když jsme procházeli pod stromem s obrovskými plody a průvodce nám říkal, ať raději projdeme rychle, že kdyby nám ten plod spadl na hlavu, mohlo by nás to i zabít. K tomu dodal, že by připravil lavičku pod tento strom pouze svojí tchyni, aby tam seděla celý den.. Také si vzpomínám na hlášku u jezírka s lotosy. Když nám popisoval vodě odolnost listů a ukazoval, jak voda po listech stéká. K tomu dodal, že pokud někdy budeme potřebovat na toaletu v přírodě, není dobré tyto listy použít místo toaletního papíru. No, zkrátka vtipálek :-).



Nedaleko botanické zahrady je také muzeum fabriky na zpracování cukrové třtiny. Nejvíce nás z této prohlídky zaujala ochutnávka cukru. Těch druhů bylo tolik a chutě opravdu zajímavé. Závěrem asi to nejzajímavější a to ochutnávka mauricijského rumu, který je mimochodem výborný ;-).


Co byste určitě neměli vynechat je Sedmibarevná země– Seven Coloured Earth.

Vodopád Chamarel. Na ostrově jsou i další vodopády.

Hezký výhled byl také úplně na severu ostrova ve výběžku Cap Malheureux. Nešťastný mys, kde ztroskotala spousta lodí a proto nese tento pochmurný název.


Grand Bassin (Ganga Talao), nejvýznamnější hinduistické poutní místo na ostrově, kde statisíce věřících uctívají boha Šivu.

Muzeum Blue Penny v hlavním městě Port Louis se nachází muzeum Blue Penny, kde si můžete prohlédnout známku Modrý Mauricius. Delfíni v Blue Tamarin. Blue Tamarin na jihozápadě ostrova je zátoka, která není chráněna korálem. Můžete zde tudíž potkat delfíny, za kterými se právě sem pořádají výlety. Ale je to zase klasický hon na delfíny se spoustou lodí a lidí, což nemám moc ráda. Voda v této zátoce je ale „do hněda“ a tudíž viditelnost zrovna není nejlepší. Plavete a najednou je delfín vedle Vás a Vy to nečekáte. A co nám naštěstí došlo až zpětně bylo, že když tam není bariéra z korálů, jako všude jinde na ostrově a jsou tam delfíni, co třeba takoví žraloci??? 😉
“Walking with Lions” ve volnočasovém areálu Casala. Jedná se spíše o velkou zoologickou zahradu, které opět v lásce moc nemám. Pravdou ale je, že tam můžete pozorovat a také si pohladit například obrovské suchozemské želvy, které dříve na Mauriciu žily ve volné přírodě, než je kolonizátoři téměř vyhubily. A to nejzajímavější, z čeho byl nadšený Aleš byl kontakt se lvem. Dostanete se do těsné blízkosti lva, můžete si ho pohladit a vydat se s ním i na “procházku”, což už je ale poměrně drahé. Byli jsme ujištěni, že v tomto areálu zvířatům nepodávají žádné drogy nebo podobně a toto lze podniknout se lvy pouze do jejich 2 let věku, než se plně probudí jejich instinkty. Následně jsou převezeni do rezervace. Museli jsme samozřejmě podepsat reverz a také děti a lidi do 150cm výšky k nim nemohli. Miluji zvířata, ale tenkrát na mě šly málem mrákoty, když jsem si představila, jak by tato naše návštěva mohla mít rychlého konce. A to jen 2 dny po naší svatbě :-). Je to majestátní zvíře, opravdu jsem měla respekt. Zato Aleš si to vyloženě užíval ;-).


The Bois Cheri tea plantation (čajové plantáže). Přivezli jsme si z Maurícia i čaj Bois Cheri a je vynikající.
Dále se doporučuje navštívit Krokodýlí park, La Vanille Crocodile park, na jihu ostrova, ale ten jsme nenavštívili. Jedná se také spíše o velkou zoologickou zahradu a chov krokodýlů, ze kterých se dělají kabelky a také si je tam můžete dát k jídlu, což mě odradilo úplně. Ale pro někoho třeba zajímavá zkušenost.
Le Morne Brabant je hora, která se nachází na spoustě obrázků z Mauricia. Jsou zde opravdu krásné pláže. Najdete ji na poloostrově Le Morne na jihu ostrova a pojí se k ní legenda z doby, kdy bylo zrušeno otroctví na Mauriciu. Po nadvládě Francouzů prosadili Angličané zrušení otroctví, které ale bylo zakončeno tragédií. Jeli oznámit tuto radostnou novinu na ostrov. Když ale otroci uviděli na obzoru lodě (někde se uvádí, když prostě viděli přicházet vojáky), mysleli si, že budou převezeni na jiné plantáže daleko odtamtud. V zoufalství vyběhli na tuto horu a naskákali z ní do moře, kde ve vlnách oceánu zahynuli.
Trou auch Biches. Dejte si pozor na výslovnost, pokud budete žádat řidiče o výlet do této oblasti ;-). Aby Vás zavezl tam, kam opravdu chcete…
Již několik lidí se mě zeptalo, zdali mají pro svou dovolenou zvolit Mauricius nebo Bali. Co si o tom myslím? Neumím na to úplně odpovědět. Každé z těchto míst je jedinečné svým způsobem. Odpověď tedy zní, že obojí 😉 Co bych ale měla zmínit, abych jen nechválila do nebes, že Mauricius má stejně tak jako Bali problém s toulavými psy. Je jich tam hodně :-(. To byl asi můj jediný negativní postřeh z obou těchto zemí. Známí mi oponovali, že žádné pouliční a volně pobíhající psy neviděli. Záleží, jak moc si toho člověk asi všímá. Já jich teda viděla dost včetně malých štěňat. Ale i tak to byly jedny z nejkrásnějších dovolených v mém životě.