Transport po ostrově Mauricius

Nejpohodlnějším  dopravním prostředkem je osobní auto s řidičem. Řidiči taxíků postávají  většinou u silnic kolem hotelů, pláží a nebo Vás přímo nahání a troubí, když Vás vidí kráčet po chodníku. Celodenní výlet s řidičem nás vždy vyšel kolem 1500-1700MUR. 1MUR je asi 0,7Kč (listopad 2015). Důležité je si cenu domluvit, než nastoupíte a hlavně smlouvat. Taxíky nemají taxametry. Nebo alespoň v roce 2014 ještě neměly :-). Řidiči jsou většinou i skvělí průvodci, po cestě Vám vypráví vše možné o ostrově a co byste měli navštívit. Všechny naše výlety jsme absolvovali se stejným řidičem. Mike byl hodně vtipný a celou cestu nás bavil. Domluvili jsme se s ním tedy i na dalších výletech. Vždy nás odvezl na nějaké místo a čekal v autě, než si to v klidu projdeme a nafotíme.

Auto nebo motorku si můžete samozřejmě i půjčit v půjčovně, ale s tím zkušenosti  nemáme, jelikož se na Mauriciu jezdí vlevo a tak jsme tuto možnost rovnou zavrhli. Co vím, tak potřebujete mezinárodní řidičský průkaz, který si musíte zařídit předem v ČR na úřadě. Musíte předložit pas a zaplatit také zálohu. Je dobré si pořádně prostudovat smlouvu, hlavně kvůli pojištění. Výhodou auta s řidičem je i to, že nemusíte nikde bloudit a nic hledat. Řidiči znají ostrov dokonale a můžete toho tak stihnout více, bez větších potíží a ještě to budete mít i s výkladem.

Na Mauriciu se dá cestovat i autobusem. S tím by Vám mohli poradit v hotelu či informačním středisku. Sami jsme autobus nevyužili. Jelikož jsme měli zájezd na necelé dva týdny a z toho 2 dny zabrala svatba, volili jsme řidiče na celý den, abychom toho viděli co nejvíce. Lístek na autobus stojí kolem 25-30MUR. Ve větších městech a turistických oblastech jezdí často, asi každých 10min a v těch odlehlejších řekněme každou půl hodinu.

Článek pokračuje zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *