“Bůh nejprve stvořil Mauricius a podle něho pak ráj.”

Tak toto údajně napsal Mark Twain po návštěvě Mauricia. Některé zdroje uvádějí, že to není pravda, že nikdy nic takového nenapsal. Nevím, ale každopádně dávám za pravdu, ať už to řekl či napsal kdokoliv. Na ostrově to určitě od domorodců uslyšíte.

Mauricius je ostrovním státem v Indickém oceánu. Tvoří ho stejnojmenný ostrov vulkanického původu o rozloze 1 865 km² s pobřežím dlouhým 330 km, které je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem, ostrov Rodrigues  a několik dalších menších ostrovů. Hlavním městem je Port Louis. Symbolem ostrova je vyhynulý pták Dronte mauricijský, známý jako Dodo. Byl to nelétavý pták, který se živil ovocem a hnízdil na zemi, neměl zde přirozené nepřátele. Ti se objevili až s příchodem námořníků, kteří s sebou přivlekli také krysy a prasatra. Další zajímavostí a vzácností Mauricia je poštovní známka Blue Mauritius (Modrý Mauricius), která je asi nejdražší a nejznámější na světe. Spolu s červenými známkami byly na Mauriciu vydány jako první známky britské koloniální říše mimo území Velké Británie.

 Na velké části ostrova se pěstuje cukrová třtina, typické jsou také čajové plantáže, ale hlavně nádherná příroda a pohádkové pláže.

Článek pokračuje zde

One thought on ““Bůh nejprve stvořil Mauricius a podle něho pak ráj.””

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *