Na Bali, s cestovkou nebo bez?

Pokud dáváte přednost balíčkům od cestovních kanceláří, tedy organizované dovolené včetně letenek, ubytování a transportu k hotelu, samozřejmě si připlatíte. Bude to ale pohodlné a víceméně beze stresu. Nabídky českých cestovních kanceláří můžete najít zde. Další vyhledávač dovolených, se kterým mám dobré zkušenosti je zde. Pokud se domluvíte německy či anglicky, můžete vyzkoušet německé cestovní kanceláře, které často nabízejí odlety i z Prahy. Můžete samozřejmě využít i německá letiště a dovolená Vás pak může vyjít mnohem levněji než z ČR. Z německých vyledávacích portálů mohu doporučit urlaub.check24.de a kam se také občas podívám je 5vorflug.de či urlaubsguru.de a ty jsou zaměřeny spíše na lastminuty a slevy.

V záři jsme byli s manželem na Bali s cestovní kanceláří alltours (dovolenou jsme našli též přes vyhledávací německý portál urlaub.check24.de). Pobyt na necelé 3 týdny v hotelu s polopenzí, letenkou z Düsseldorfu, včetně transportu na letiště a k hotelu a také cestovního pojištení nás vyšel na 33tis Kč pro jednoho. Samozřejmě to jde i levněji, teď už to víme! A o to bych se s Vámi také ráda podělila.

Od Holanďanů ubytovaných ve stejném hotelu jako my jsme se dozvěděli o stránce spyticket.nl, kde se dá dovolená na Bali sehnat i za 18-20tis Kč (2 týdny, letenka, hotel se snídaní, s odletem většinou z Amsterdamu nebo Düsseldorfu). Oni přes tuto stránku jezdí na Bali pravidelně každý rok zhruba na měsíc. Avšak nabídka této ceny není stálá, je tak dobré stránky kontrolovat. Co jsem vysledovala já, tyto ceny se objevují pravidelně zejména na září a leden. Nabídek do nejrůznějších destinací za skvělou cenu je na této stránce spousta.

Do Amsterdamu nebo Düsseldorfu dojedete přibližně za 10hod autem z ČR (Praha), autobusem nebo můžete sehnat letenku z Prahy za 850Kč s Germanwings (+ poplatek za velké zavazado), pokud objednáváte s dostatečným časovým předstihem. Na autobus najdete výhodné nabídky na stránce Flixbus (stránku lze přepnout i do češtiny) nebo české Studentagency.cz, přibližně 850-1000Kč cesta na osobu (ale skoro 13hod). Je to složitějši a ne tak pohodlné, ale pokud chcete ušetřit, stojí to za to. Jedinou nevýhodo je, že stránka spyticket.nl je logicky v holandštině, ale i to se dá zvládnout s překladačem.  Stránka je intuitivní a dá se to lehce pochopit. Detaily pak domluvíte anglicky.

Dalším řešením jak ušetřit, je zkrátka vychytat levnou letenku například na skyscanner.com a vyrazit na blind (přes spyticket.nl se dá občas sehnat samostatná zpáteční letenka na Bali za 10tis Kč). Během našeho pobytu jsme se přesvědčili, že ubytování se dá sehnat kdekoliv na místě bez problémů. Máte zde nespočet možností od ubytování “homestay” přes levnější hotely až po ty luxusní. Již na letišti v Denpasaru nabízí spousta řidičů svoje služby (jeden přes druhého se překřikují „transport, transport?!“, zaručeně je poznáte). Tak si zkrátka nějakého vyberete, domluvíte cenu a vyrazíte do destinace, která Vás zajímá. Tam už si ubytování určitě najdete. Tak to určitě příště uděláme my. Nebo si ubytování můžete domluvit a zabookovat si dopředu zde, s touto stránkou mám zatím také  jen dobré zkušenosti. 

Barong – dobrý duch (představení v Batubulanu) 

Článek pokračuje zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *