Výběr lokality na Bali

My byli ubytováni v oblasti Sanur, na východě Bali. Bylo to podle nás dobré strategické místo, odkud se dalo cestovat. Co se pláží v Sanuru týče, člověk zde musí počítat s  výrazným odlivem a přílivem, jako ve více oblastech na Bali. Jednoduše ráno a večer “nebyla voda”. Koupat se dalo zhruba od 10hod do 16hod. Jinak bylo vody maximálně po kolena a někdy ještě méně. Jinak jsou pláže čisté a udržované a voda průzračná. Promenáda lemovaná spoustou restaurací a stánků je kouzelná hlavně večer.

Sanur

Asi nejvíce se nám líbil úplný jih, oblast od Nusa Dua přes Uluwatu, Padang Padang beach až po Dreamland. Ale místní Nusa Dua nazývají “nudnou oblastí”. Jih patří mezi luxusnější a tím samozřejmě i dražší lokality, ale najdete tam také podle našeho názoru jedny z nejhezčích pláží Bali. Příliv a odliv byl však také výrazný.

Nusa Dua

Nusa Dua

Uluwatu beach

Pláž mezi Padang Padang beach a Dreamland

Další hezkou oblastí, kterou bych určitě doporučila je Jimbaran. Tam není odliv tak znát a pláže jsou krásné. Také je tam asi největší trh s čerstvými rybami a mořskými plody, kde si můžete  levně nakoupit, rovnou nechat ogrilovat a nebo si připravit “doma”, když máte ubytování s kuchyňkou či grilem. Je to také kousek od letiště a na trase městské hromadné dopravy.

Jimbaran

Kde bych rozhodně nechtěla trávit dovolenou je Kuta a okolí – obrovská dlouhá pláž plná lidí a otravných prodavačů všeho možného (ačkoli ti už jsou na Bali asi všude, ale teda na té Kutě to bylo nejhorší). Vydrželi jsme tam půl hodiny a stačilo. Tato oblast je oblíbená pro mladé Australany. Je tam opravdu hodně rušno a i „draho“. Pokud ale máte rádi přeplněnou pláž, noční život, miliony stánků se vším, třeba se Vám tam bude líbit :-). Na fotce bohužel nejsou vidět lehátka ani mraky lidí, kteří leží ve větší vzdálenosti od moře. Vypadá to tak, že je pláž skoro prázdná, ale opravdu nebyla…Výstižnější fotku bohužel nemám.

Kuta beach

Článek pokračuje zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *