US Trip :-) 2016

Pokusím se Vám v tomto článku přiblížit takovou „normální“ dovolenou s“normálními“ lidmi, jednou takhle v Americe :-). Je to formou deníku a skládá se ze dvou částí. Tou první je rodinná návštěva v LA, kde se o nás moooc hezky starali a druhou je cestování luxusním karavanem okruh LA- LV – San Francisco – LA. Tak doufám, že Vás to alespoň trochu pobaví a možná i inspiruje. Posádka US Route, které vděčíme za tyto nezapomenutelné zážitky je prostě skvělá, deset hvezdiček z pěti od nás všech :-*!

9.9.16 PÁ

Setkání s Nikol a Pavlem na letišti v Los Angeles (LA) vyšlo na jedničku.První komplikací mohlo být už jen to, že jsme odlétali každý z jiné země.A i přes „milion“ lidí čekajících na vstupní kontrolu v USA jsme se potkali :-). Mimochodem, než jsme se dostali na řadu, uběhlo 2,5 hodiny… Byli jsme trochu vystresovaní z domácí Slivovice, kterou jsme dovezli, ale vše dopadlo dobře. Měli jsme štěstí a nikdo nás nekontroloval.

První částí naší dovolené byla rodinná návštěva v LA, kam jsme se dopravili Shuttlem, který byl zabookován a zaplacen už předem. Cesta trvala strašně dlouho, v LA na dálnici je totiž neskutečný provoz. Pánovi, co nás vezl jsme dali tip jen 4$ a tvářil se fakt nespokojeně. Ale nevadí :-). Ještě nevíme, jak to v US chodí.

Nakonec jsme se dohodli, že budeme všichni čtyři nocovat v jednom pokoji, abychom si na sebe zvykali už ze startu, přestože nám byl nabídnut neskutečný luxus dvou velkých ložnic. Již první večer, co jsme tak popíjeli, jsme viděli Černou vdovu na zahradě. Nikol trochu panikařila, my si ji vyfotili (toho pavouka :-)) a zábava pokračovala vesele dál.

Během této návštěvy jsme se setkali snad se všemi sousedy z ulice a na vlastní kůži jsme mohli zažít něco z normálního amerického života. Jak se tam tak žije a nežije, s čímž se turista určitě jen tak nesetká.

10.9.16 SO

Sobotu jsme strávili pohodičkou na Huntington beach. Vypadá přesně jako v Pobřežní hlídce :-). Paráda, jen vlny na mě byly trochu až moc velké a už po několika minutách mě pěkně smetly…Ostatní si to skvěle užívali (ty vlny a jistě i to,jak jsem se tam přitopená plácala u břehu :-D) K jídlu jsme si dali burritos a hot dogy, prošli se po pláži a mole, nafotili pár momentek a jeli domů. Kluci ještě po cestě zpět navštívili salon s luxusními auty, což nás s Nikol vůbec nezajímalo. Raději jsme sledovaly venku opilou Vietnamku,kterou nesl manžel nejspíše z nějaké svatby, jak jsme tak pochopily…Nato, že bylo asi 5 hodin odpoledne to byl slušný výkon :-D, zřejmě dobrá párty.Večer nás čekalo grilování, spousta veselých historek a ta správná rodinná pohoda. Všichni se o nás moc hezky starali, prostě all inclusive pobyt.

11.9.16 NE

Ráno jsme sjeli koupit již hotové kafe a donuty, zkrátka snídaně v americkém stylu!:-)

Po obědě vyrážíme na nákupy, kde trávíme několik hodin a k večeři nás čeká home made legendární Tacos, které vážně nemělo chybu. Chválíme ještě jednou kuchaře:-). Večer opět posezení a povídání a návštěva se bohužel chýlí pomalu ke konci…12.9.16 PO

Pavel vyráží na poslední rychlý nákup, hlavně pro známky na pohledy.

Čekáme na RV(Recreation Vehicle aneb „ÁR VÍ“ – název pro velký „bydlík“, karavan, obytný vůz…jak chcete :-)) a jsme trochu ve stresu a nervózní, jestli pro nás teda někdo přijede nebo ne :-). Dlouho nás přemlouvali, ať nikam nejezdíme a zůstaneme tam. O tom, že nejprve vyrážíme do národního parku Joshua tree vznikl vtípek, že to tam stojí za prd, že tam nic není…jen jeden strom, jménem Joshua :-D. Naštěstí skutečnost byla jiná…

Loučení je jako vždy smutné…Ještě jednou moc děkujeme za krásné chvíle s Vámi! :-*

…Ale naše dovolená ještě nekončí…ba naopak 🙂

Joshua tree je neuvěřitelný… krásná krajina a kempování skoro o samotě. Nádherný západ slunce, grilování, ještě krásnější východ slunce a jak říká Aleš, až zbytečně velká pohoda :-).

13.9.16 ÚT

Absolvujeme menší tůru v Joshua tree ke starému vraku auta, který jsme našli asi až za 2 hodiny a přitom byl asi tak 500m od našeho RV. Stáli jsme s Pavlem kousíček od něho, když tu Aleš zvolal: „Pojďte sem, asi mám tu cestu k tomu autu..“ Šli jsme asi 1,5hod mezi skalami, ale bezúspěšně. Nakonec jsme ho ale našli..sice uplně jinde, ale nevadí :-).

Další zastávkou je Colorado river..luxusní koupačka, palmy, čistá voda…nádhera.

Zrovna jsem se koupala, když všichni na břehu řešili další kemp. Prej, neříkejte to Verče, bude to překvapení…Vylézám z vody a Niky na mě huláká: „Veru, ten další kemp je hned u vody, krásný a jen kousíček odtud“…kluci totiž zapomněli, že má Niky zalehlé uši od rýmy a neslyšela je :-D… Ovšem kemp byl vážně luxusní,to musím uznat. Dobrá práce. Hledali jsme místo někde o samotě, abychom nikoho nerušili, ale pak jsme zjistili, že v tom kempu snad ani nikdo nebydlel.

14.9.16 ST

Po probuzení jsme dali koupačku, která nám hodně pomohla po předešlém večerním posezení. No samozřejmě nějaký ten rumíček s colou nebo gin s tonicem večer nechyběl ;-). Pěkně jsme se vyfotili na Pirátské lodi a vyrážíme dál.

Další zastávkou je Hoover Dam. Opravdu překrásný výhled na přehradu…

Konečně přijíždíme do Las Vegas, kluci i Niky jsou v očekávání a natěšeni. Mě to moc nezajímá, rušná města nejsou nic pro mě, ale uvidíme.. Největší zážitek máme asi z večerní cesty autobusem do centra LV s podivnýma lidma..děs. Už chápeme, proč nikdo autobusem v Americe nejezdí…

Nakonec Las Vegas a Casino okouzlilo i mě :-). Nejvíce jsme se zasekli na Buffalu (velký automat s buvoly, kde vibrovala sedačka a hrála typická znělka, která člověka neuvěřitelně vtáhla do hry- oni prostě vědí, jak ty peníze z lidí vytáhnout:-)) a taky Black Jackovi.

Na začátku si Pavel s Niky objednali na baru 2 Stelly (17$) a pak jsme zjistili, že dávají drinky ke hře zadarmo (resp. za tips)…Nejprve jsme paní, co roznášela drinky dali 0,7$ tip za 4 pivka…moc (vůbec) se netvářila. Znovu už nepřišla…:-D Pak jsme zjistili, že 1$ za 1 pivko je OK. Děláme si srandu ze vtipu o jestřábovi, co letěl střemhlav dolů a učil to jiná zvířátka (pro ty kdo znají, i my to měli ten večer slušně v ****).

Někoho dokonce napadlo, že by Vašek mohl prodat RV, abychom měli za co hrát :-D.

15.9.16 ČT

Ráno bazének a vířivka a jak jinak než pohoda.. tady to totiž ani jinak nejde! 🙂


Ovšem, tuhle zprávu jsme měli dostat před návštěvou LV, ne až po ní 😀 …

Následně vyrážíme na jednohodinový výlet do denního Las Vegas, který nakonec trvá sedm hodin. Ale stálo to za to. Niky s Pavlem konečně něco vyhráli a radovali se.

Večeře v Panda fastfoodu byla luxusní. Nebyli jsme si jisti, zda si můžeme dotáčet pití do kelímků sami a zadarmo, tak jsme zkusili Pavla, protože naši diskuzi neslyšel: „Pavle, můžeš nám prosím dotočit pití uvnitř?“ A Pavel, protože je to hodný hoch, šel… Vše dopadlo dobře a nikdo mu nic neřekl ;-)…A i jsme se mu nakonec přiznali :-).

Pavel hledá v aplikaci pro RV nějaký blízký kemp, kde bychom mohli přespat a říká: „Tady jeden je, ale má jen jednu hvězdičku….“ a Vašek na to: „Zaplať Pán Bůh za ni!“ :-D. Večer jsme to roztočili ve velkém stylu…

16.9.16 PÁ

Následující den je krušný, šlo se spát asi v 6 ráno a nějaké lahvinky padly. Zhodnocení předešlého večera znělo jasně: „Měli bychom s tím pitím asi trochu zbrzdit, jinak skončíme na konci tohoto výletu na kokainu“ 😀 (samozřejmě že legrace).

Kdosi v noci vykřikoval, že tenhle kemp miluje a že tu chce zůstat navždy. Všichni pokřikují: „Jsme v Utahu, baby, v Utahuuuuu!!!“ Někdo z nás dokonce spal venku na lavičce a ráno kolem něj chodili lidi. Vedle sebe měl dopitou lahev od Whisky, což asi mluvilo za vše. Netřeba slov a radši ani fotek :-D..

Vyrážíme směr Zion National Park. V Zionu nás čeká čtyř hodinová tůra a všem je zrovna strašně zle.

Nakonec ale paráda. Zastavili jsme se u řeky a pěkně si to tam užili. Nocujeme v RV parku v Zionu, je docela zima, večer poklidný.

17.9.16 SO

Vyrážíme směr Bryce Canyon. Ráno jsme umyli okno na (jak říká Niky) „našem“ RV 🙂 a viděli jsme taky nějaké divné zvíře. Něco jako krtonožka..ale spíš krtek křížený s mravencem a včelou :-D.

Bryce Canyon je pecka. Kontrast oranžové, zelené a modré barvy, nádherný výhled do krajiny..sice jsme prokecali pár minut s nějakým týpkem z Čech,které u nefungoval mobil a nutně s ním potřeboval fotit, přestože měl foťák, ale jinak pohoda. Díky tomu si Aleš nepamatuje, jak Bryce Canyon vlastně vypadal, protože se mu snažil ten telefon opravit…

Ke svačině byl tzv „RV Ceasar salát“ (nudle z čínské polévky, salát, nakrájená grilovaná kuřecí prsa z předešlého večera a dresing).

Pokračujeme směr Powell lake.

Bezva koupání, romantický západ slunce. Přenocování u Walmartu, máme skvělé místo a zadarmo. K večeři steaky s hořčicí a grilovaná kukuřice.

18.9.16 NE

Z Walmartuvyrážíme směr Horseshoe a Grand Canyon.

Grand Canyon vážně hlava nebere. Je obrovský a nádherný. Vznikl tak pojem KVK -KÁ VÉ KÁ („sakra“ velký kaňon … za to „sakra“ si doplňte sami :-)). Po cestě z KÁ VÉ KÁČKA jsme ještě viděli stíracího losa s manželkou(ve skutečnosti asi jelen…). Cestou totiž frčel vtip z Martyho frků o stíracím losu, který možná znáte.

Nocujeme v kempu Davison Camp. Kluci i Niky se střídají v řízení. Pavel se sprchuje a neodtéká voda. Přijdeme do koupelny a říkáme: “ Pavle, ty sis napustil vanu, jo? To je ale sprcháč“ :-D. Vanička ve sprcháči byla uplně plná vody. Ale pořád lepší, než kdyby to bylo z té druhé odpadní nádrže :-).

Na večeři v China buffetu jsme se přežrali k prasknutí (ve městě Williams) –krevety, mušle, nudle, rýže, polévky, sladkosti,….)

Večer pivko do pohody a jdeme spát.

19.9.16 PO

Ráno koupačka v řece a skvělé osvěžení.

Našli jsme kavárnu v Casinu (jak jinak) ve městě Laughlin. Kluci šli ještě jednou zkusit štěstí, tentokrát na ruletu a taky jsme nakonec ještě trochu podráždili Buffalo. Něco jsme prohráli a jedeme dál, jsou asi 3 odpoledne.

Zastávka v Tonnyho bufetu na jídlo, zase jsme se pěkně přejedli. Dalším záchytným bodem je „Sekvoja“, národní park.

20.9.16 ÚT

Po cestě do Sekvoji se brutálně nafoukl sáček s brambůrky, musíme se strašně smát.Čekáme, až splaskne. Aleš ho zkouší dát do mrazáku, jestli to bylo kvůli teplotě. Pražilo na něj sluníčko přes okno. Jasný, asi se trochu nudíme :-). Ale nejspíše to bylo skutečně změnou tlaku. Občas jsme se vyskytovali v opravdu vysoké nadmořské výšce. Niky odpočívala, vstala a šla si pro colu do mrazáku. Jen tak nezaujatě a bez překvapení se zeptala: „Jste dali brambůrky do mrazáku, jo?“, zavřela mrazák a sedla si. Během tohoto výletu už totiž asi nikoho nic nepřekvapí :-).

General Grand Tree v Sekvoji je nádherný a obrovský. Škoda, že těchto majestátních stromů zbylo už jen tak málo.

Nocujeme u dalšího krásného jezera, kde je upozornění, že se zde vyskytují velké divoké kočky, které útočí bez varování. Trochu se bojíme.

Bezva koupačka při západu slunce. Jen malá komplikace, kdy nám policisté oznámili, že parkujeme špatně a museli jsme se přesunout do části pro RV, ale jinak no problem. V noci řádí mývalové a převrací popelnice. Ačkoliv podle toho bordelu a hluku jsem si myslela, že to zaručeně musí být obrovský medvěd.

21.9.16 ST

Dalším bodem je Yosemite…

V Yosemitském „nacccionálním“ parku (ani už nevím, kdo tomu tak začal říkat, ale ujalo se to:-D) jsme se obávali, že neprojedeme tunelem. Byl jen pro 10 stop a my máme skoro 12. Stojíme před ním a přemýšlíme. Někdo navrhuje ano, projet, jiní z nás jsou skeptičtí.. nakonec projíždíme. V opačném případě bychom se museli vracet strašnou dálku. Risk se naštěstí vyplatil…

Odtud pochází také legendární song této výpravy: „In Yosemite, national park“

„In Yosemite national park,

There was a tunel and it was sooo daaark,

I say yes and you say no,
Let´s agree on maybe, my little baby,

Or…maybe not….“

Česká verze je kratší:

„V Yosemitském nacionálním parku,

já říkám ano a ty říkáš ne, shodneme se možná na tom slově možná

a možná, že taky ne…“

Musímpřiznat, že jsme se tímto songem bavili po celý zbytek výletu. A nechtějte znát tu melodii, ve skutečnosti to totiž snad ani melodie není :-D.

Viděli jsme nádherné lesy a hory a taky vodopády bez vody. Ano, nejznámější a největší vodopád v Yosemity byl bohužel vyschlý tou dobou a doufám, že jen tou dobou… celkově má tato část Ameriky problém se suchem a požáry.

Pedro lake –přespáváme u jezera s chřestýši, naštěstí jsme žádné nepotkali.

Ráno jak jinak než koupačka. Pavel šlápl na nějakou vodní houbu, co vypadala jako kámen. Radši se jdeme koupat na beton, kudy se do vody sváží lodě. Na jezeře jsou krásné house boaty, jeden obzvláště. Jako vilka na vodě. Chci tam bydlet a to hned! 🙂

22.9.16 ČT

Vyrážíme do San Francisca.

Krásný zážitek, výhled na most, město a Alcatras. Máme to štěstí vše sledovat při západu slunce…

Projíždíme městem a vidíme speciální ulice do kopce. Po prohlídce města hledáme RV park, ale bezúspěšně. Vše je plné.

Vaška napadlo, že bychom mohli přenocovat u nějakého kostela, což je možné (pomoc bližnímu svému). Hledáme tedy kostel. Nacházíme jeden hned u nějaké školy.Vsázíme se, jestli nás někdo v noci vzbudí, abychom odjeli a v kolik to bude hodin. Je 6 ráno a někdo klepe na dveře…Vašek otvírá dveře…

Ano, musíme odjet, ale naštěstí to bylo až v 6 ráno…:-)

Odjíždíme k moři, kde si dáváme luxusní snídani na pláži a sledujeme delfíny, proplouvající kolem pobřeží. Trochu moc dokonalé, ne? 🙂

23.9.16 PÁ

Jedeme kolem nádherného pobřeží několik hodin. Kde krása střídá nádheru.

Dnes hledáme nějaký RV park u moře a chceme si užít pohodu. Po cestě jsme navštívili vyhlídku na pláž, kde se vyskytují Rypouši sloní. Je to skvělé. Mají brutální pohodičku. Všichni jsme se shodli, že v příštím životě chceme být Rypoušem sloním.

Vypadá to, že zakotvíme v Morro bay. Jak se tak blížíme, v dálce vidíme 3 obrovské komíny nějaké teplárny nebo co…vypadá to, že kemp je hned u ní. Ale nevadí, to nás nemůže rozhodit. Když navigátor hlásí: „Před teplárnou doprava“,je to víc než jasné. Aspoň je ten kemp levný. Pavel, který kemp vybral sebrání: „Hele, chtěli jste kemp u moře, o teplárně nebo chemičce nikdo nic neřikal!“ 😀 Focení při západu slunce, krása. Moře je ale trochu studené.. ataky nás děsí velký výskyt rypoušů a tuleňů, protože kde jsou oni, jsou taky žraloci…:-)

Večer pár drinků a jak jinak než grilovačka :-).

24.9.16 SO

Musíme absolvovat delší vzdálenost, abychom se přiblížili k Los Angeles, odkud odlétáme zpátky. Po cestě nás čekají ještě nákupy. Niky, Pavel a Vašek si koupili strašidelné masky a pěkně nás vystrašili, když jsme s Álou přišli do auta. Přespáváme v LA v RV parku, nemáme ani připojení na elektriku a vodu. Všechny kempy poblíž LA jsou opět plné, je totiž víkend a tak jsme rádi alespoň za něco. A ráno vyrážíme směr Hollywood…Ho…Ho..Ho…Hollywood….:-).

25.9.16 NE

Všichni jsou z něho nadšeni, až na mě samozřejmě. Pro mě opět rušná část města, což mě nemůže ohromit. Ale musím přiznat, že být v LA a nenavštívit Hollywood by bylo asi trapné :-). Hledáme parkoviště a nejdřív po nás chce slečna 100$..nakonec nacházíme jedno za 50$. Fotíme se s chodníkem slávy, nápisem Hollywood, kupujeme nějaké suvenýry…a odjíždíme na letiště…:-(

Pavla a Nikol ještě čeká asi 8 hodin na letišti v LA, nám to naštěstí letí už za 3 hodiny. A před Vaškem jsou asi tak 3 dny cesty s jeho RV zpět domů. Jsme rádi, že všichni nakonec dorazili v pořádku. My sice bez kufrů, ale ty taky časem přišly, takže vše OK.

Jedna z nejúžasnějších dovolených je za námi a my jen doufáme, že ne poslední. Nebyla to jen dovolená, ale poznali jsme skvělé lidi, kteří si našli místo v našich srdcích. Děkujeme, US Route :-)! Pro více informací o cestování s US Route navštivte:
webové stránky US ROUTE nebo jejich FB stránku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *