Za teplem do Spojených arabských emirátů

Přemýšlíte, kde se ohřát v zimě za rozumnou cenu, zároveň vidět něco hodně zajímavého a necestovat kvůli tomu desítky hodin?

Vyražte do Arabských Emirátů. Abyste poznali Dubaj nebo přilehlé Emiráty nutně neznamená, že musíte bydlet v luxusním hotelu a za dovolenou tak utratit majlant.

Minulý rok jsme trávili v Dubaji a Emirátu Sharjah vánoční svátky a Silvestr. I v tak žádaném temínu jsme cestu naplánovali za velmi příjemnou cenu.

Emirát Sharjah navazuje na Dubaj, jen pár desítek minut cesty taxíkem nebo městskou hromadnou dopravou. Našli jsme zde velmi příjemný hotýlek – Villa Alisa . Za 6 nocí jsme zaplatili za 2 osoby i s plnou penzí 630 Euro. Hotel je velmi jednoduchý, ale čistý a jídlo vynikající, formou bufetu. Pokoje byly uklízeny každý den, včetně výměny ručníků a to i bazénových. Jedná se o ruský hotel, takže se kromě angličtiny domluvíte i rusky. Personál byl velice ochotný a hotel má i menší bazén, kde jsme trávili pozdní odpoledne a večery.  

Nevýhodou byla pouze pláž, která je sice hned vedle hotelu, ale mohou se na ní koupat v plavkách pouze muži, ženy bohužel oblečené :-/, to znamená v tričku a legínách(pokud tedy nemáte doma speciální muslimské plavky :-)). Hotel ale zajišťuje každodenní transport na Corral beach v Sharjah, kde se můžete koupat v bikinách a také užívat 2 krásné bazény, bar, venkovní kulečník a lehátka za 40 UAD na den(asi 250Kč) včetně transportu a je to jen 5min jízdy autem. Sharjah má také veřejnou pláž, kde se smí koupat v bikinách, ta je trošku dále, ale také pěkně udržovaná. Jmenuje se Lulu beach a vstup je zdarma. Dubaj má také spoustu „bikiny pláží“, kde je vstup zdarma.

I v prosinci nám panovalo nádherné počasí kolem 25-27°C. Voda byla trošku chladnější, ale stále příjemná.

Letenky do Dubaje seženete zpáteční z Prahy kolem 5tis Kč na osobu. Například nyní nabízí Invia akční zpáteční letenky do Dubaje na prosinec 2016 za 4.295Kč (v sekci LETENKY) a takových akcí naleznete v průběhu roku určitě více.

I přes požár hotelu v centru Dubaje, o kterém jste jistě četli, jsme se v této zemi cítili bezpečně. 

Dubai Marina
Jedna z pláží v Jumeirah (v Dubaji nedaleko Burj Al Arab)

Článek o všech zajímavých místech, které jsme v Sharjah a Dubaji navštívili pokračuje v odkazu níže:
http://kamajak.cz/sae/zlato-luxus-rychla-auta-tam-kde-se-jen-pred-par-lety-rozprostirala-vyprahla-poust-lezi-dubaj-mesto-superlativ/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *