Zlato, luxus, rychlá auta… Tam, kde se jen před pár lety rozprostírala vyprahlá poušť leží Dubaj, město superlativ…

Dubaj neboli Dubai je jedním z arabských emirátů, zároveň hlavním městem tohoto emirátu a nejlidnatějším městem země. Pro odlišení se pro město používá název Dubai City. Leží na pobřeží Perského zálivu a výběžkem tohoto zálivu (zátokou Creek) je rozděleno na dvě části. Je nazýváno městem „superlativ“ a naleznete zde mnoho „nej“ jako například nejvyšší budovu světa, nejvýše položený výtah (vyrobený v ČR), největší nákupní středisko, nejdelší systém vlaků, které neřídí člověk, jedny z nejluxusnějších hotelů a další. Tím se dostáváme k tomu, co byste si zde určitě neměli nechat ujít… Ještě se jen v rychlosti zmíním o tom, že v Dubaji panuje celý rok teplé počasí. V létě přes 40°C, ale kvůli vysoké vlhkosti je to pocitově až 50-60°C (v noci kolem 30°C) a v zimě kolem 25-28°C (v noci kolem 15°C). Určitě doporučuji vyrazit v zimě :-D.

Burj Khalifa– nejvyšší budova světa v centru města. Lístky na vstup je dobré objednat předem na internetu zde. Na místě bývá vyprodáno a i když už máte štěstí a vyprodáno není, cena za vstup je podstatně vyšší! Výhled z této budovy byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Burj Khalifa
Výhled
Výhled

Nákupní středisko Dubai Mall hned vedle Burj Khalifa, kde si můžete prohlédnout obří akvárium na jedné straně, vodopád na druhé, mezitím navštívit asi tak milion obchodů a pokud nebudete mít stále dost, můžete si třeba zabruslit. Denně od 18hod a následujících každých 30min pouštějí fontánu mezi tímto střediskem a Burj Khalifa. 

Dubai Mall
Dubai Mall
Dubai Mall
Burj Al Arab
Burj Al Arab

Přístav Dubai Marina, kde byste si jako správní Češi měli dát na lavičce balíčkovou sváču z hotelu 😉 a obdivovat při tom výhled na zátoku.

Dubai Marina
Sváča v Dubai Marina

Pokud by Vás přepadla lenošivá nálada, i v Dubaji a okolí se dají najít pěkné a udržované pláže (bikini pláže- ne všude v AE je totiž dovoleno se koupat v plavkách evropského stylu). Některé zdarma a některé za poplatek.

Veřejná Bikini pláž v Jumeirah (nedaleko Burj Al Arab), zdarma.
Coral Beach u stejnojmenného resortu v Sharjah. Zpoplatněná pláž, ale možno využívat i bazény, lehátka, bar a kulečník.

Trhy se zlatem a kořením, kterých je po Dubaji několik. Například Gold Souk v části města „Deira“. Zde můžete obdivovat například největší prsten na světě a spooooustu zlata.

Prsten zapsaný v Guinessově knize rekordů
Zlato

Milovníci luxusních aut pozor na namožený krk! Až budete každou chvilku otáčet hlavu za nějakou tou parádní károu 🙂 Když už né pěkné baby, tak alespoň ta auta 😉

Lambo

Pro zajímavost klimatizovaná autobusová zastávka…

Další místo, které by člověk měl navštívit je Dubai Miracle Garden, kterou jsme bohužel nestihli. Nádherná květinová zahrada, která je, jak jinak, největší na světě ;-). V neposlední řadě je to z Dubaje kousek do Abu Dhabi, kam můžete dojet autobusem nebo taxíkem. Najdete zde například Okruh Yas Marina Circuit. Je součástí zábavního komplexu s nejrychlejší horskou dráhu na světě a kde se mimo jiné nachází i Ferrari World. 

V Dubaji je mnoho dalších a dalších zajímavostí, které stojí za to, jako například národní parky s chráněnými živočichy, které by tam člověk pravděpodobně nečekal. Uměle vytvořené ostrovy ve tvaru palmy či světa… Delfinárium, kde si můžete zaplavat s delfíny. Další nákupní středisko, ve kterém je sjezdovka. Největší cukrárna na světě. Můžete si také objednat výlet do pouště, proletět se nad městem balónem či helikoptérou… Záleží jen a jen na Vaši fantazii 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *