Zařizování v ČR před plánovanou svatbou

1) Oslovit agenturu. 
Jednoduše jsem napsala do agentury E-mail s představou, kterou máme, včetně data, které jsme si vybrali (nešlo to o víkendu a ve státní svátek na Mauriciu), oni připravili nabídku a poslali zpět. Také jsme si během toho vyměnili pár telefonátů s detaily. Takzvané svatební balíčky nabízené agenturou se liší, my měli ten základní. Automaticky nám byl nabídnut fotograf, který vycházel na cca 24tis Kč. Jeho fotky jsou nádherné, ale my jsme nakonec požádali agenturu o klasického hotelového fotografa (vyšel tuším na 4,5tis Kč) a fotky máme také krásné.

2) Po dohodě s agenturou může být během veškerých zařizování na místě přítomen český delegát, takže se nemusíte bát, že nebudete rozumět. Jinak se bez problémů domluvíte anglicky.

3) Dle instrukcí agentury si nechat vystavit na úřadě nové exempláře rodných listů (nejde použit staré, co máte doma) a následně nechat přeložit do angličtiny (agentura nabízí i zařízení překladu, pokud budete mít zájem. Vyjde to asi stejně, jako když si necháte rodné listy přeložit sami u nějaké instituce a soudně ověřit.) Vyplníte přihlášku ke sňatku a vše předáte nebo pošlete agentuře. A je to. Vzpomínám si, že soudně ověřený překlad dokumentu byl cca 1000Kč-1500Kč pro oba. Veškerou výměnu dokumentů s agenturou jsme řešili poštou a bez problémů.

4) Vybrat hudbu na obřad a vzít s sebou třeba na fleshce.

5) Koupit svatební šaty a boty pro oba.
Pro nevěstu ideálně letní (já zvolila klasicky bílé) šaty z příjemného materiálu a bílé žabky nebo baleríny. Pokud budete mít obřad na pláži, podpatky nejsou zrovna nejlepší nápad. Já je měla a většinu času jsem byla bosa, jelikož to v podpatcích v písku vážně nešlo ;-). Případně bílý závoj a jiné doplňky. Za svoje krátké bíle šaty, závoj a boty jsem zaplatila necelé 2tis Kč, což za půjčení masivních šatů v půjčovně určitě nedáte. Samozřejmě můžete si s sebou vzít klasické svatební šaty, ale myslete na převoz a taky, že je tam opravdu teplo a vlhko. Myslím, že byste měla vypadat krásně, ale také by Vám mělo být příjemně…Pro pány doporučuji vzdušnou košili a třeba plátěné kalhoty, vzdušné boty. Ale klidně klasický oblek a společenské boty, to záleží vážně na každém.

6) Jak je to s předsvatební smlouvou netuším, to Vám určitě poradí v agentuře.

Detaily a více informací od agentury.

Článek pokračuje zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *